Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN ek gıda
Öncelikle şimdiye kadar sorduğum tüm sorulara yeterince ayrıntılı bilgi verip cevapladığınız için çok teşekkür ederim .Oğlum bir hafta sonra 4 ayını bitirecek şimdiye kadar sadece anne sütü verdim fakat bir ay sonra yüksek lisans yaptığımdan dolayı okuluma devam etmek zorunda kalacam ve bir kaçgün şehir dışında olmam gerekecek bebğimide götüremeyeceğimden dolayı ek gıdalara başlamak istiyorum (tabi anne sütüne devam edeceğim) ama nasıl başlıyacağımı nasıl bir tablo izlemem gerektiğini bilmiyorum internettede yeterli açıklama bulamadım nasıl hazırlayacağım ne vermem gerektiği v.s yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler
 
CEVAP Ek gıdalara başlama zamanı
Eskiden bebeklere ek gıdaları 4. - 5. ayda başlıyorduk. ancak son yıllarda elde edilen bilgilerin ışığında ek gıaları 6. ayın bitiminden sonra başlıyoruz. Bebeklerin gelişim fizyolojileri nedeniyle böyle bir erteleme yapıldı. Bir diğer neden ise erken ek gıda başlanması ile gıda allerjilerinin tetiklenmesi.
6. aydan önce anne sütü yetersiz olduğunda ise yapılan 6. ay dolasıya kadar anne sütüne adapte edilmiş formül mamaların yani bieron mamalarının kullanılmasıdır. olabildiğince ve gücünüzün yettiğince tabiii.

İşte böyle. Karar sizin tabii. İlle de ek gıdalardan vermek istiyorum diyorsanız bebekler için hazırlanmış sütlü, pirinçli kaşık mamalarından başlayabilirsiniz. ama onun yerine biberon da verseniz beslenmesinde bir kayıp olmaz. Çünkü biberon formülleri tam besin öğelerini içeriyor. Size kolaylıklar diliyorum.
Sağlıklı ve mutlu yıllar.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021