Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN bebegın zor anları
merhaba

benım bebegım 10 aylık ve artık calışmak zorundayım ilk kez ayrılacagım ve korkularım arttı bebegıme kaynanam bakacak fakat beceremıyor bebegın elıne yutamayacagı buyuklukte gıdalar verebılıyor ben bır kac kere boyle durumda bogazına parmagımı attım ve kusmasını sagladım bu dogrumu yada boyle bır durumda ne yapmalıyım ustelık bebek emıyor ama yemeklerden de vermeye başladım dısarıda satılan meyvelı yogurtlardan (danıno danone içim smart buyumıks falan)gunde 2 tane yedırıyorum bunların bır sakıncası varmıdır tesekkur edıyorum
 
CEVAP Çalışan annelerin zorluğu
Çalışan annelerin zorluğu işte bu. Bebeklerini en yakınlarına ya da bakıcı kişilere bırakmak zorunda kalıyorlar. Bebeklerinin en güzel zamanlarında yanlarında olamiyorlar. Böyle durumlarda çalışmayan hanımlara çok özenip onları kıskanıyoruz.
Şimdi sayın annecim şöyle düşünürseniz rahatlarsınız. Bebeğiniz artık 10 aylık olmuş. Bir çok besini iyi bir şekilde ezilerek verilirse kolayca yutar. En nihayetinde kayınvalideniz de anne oldu. Ve bu öyle kolay unutulacak birşey değildir. Öyle olmasa bile kadın olması yeterli. Eşinizi sağlıkla büyüttüğüne göre en azından bu bir referans sayılır.
sonra bebeğinizi babaannesine teslim etmek kadar güzel birşey olabilir mi? Bir defa bu kişi bebeğiniz için yabancı biri değil, bebek sıkıntı çekmeyecek. Kayınvalideniz aileden biri ona sizin kadar sahip çıkacak ve sevecektir.
Siz yine elinizden geldiğince onu emzirmeye devam edin. gerekirse süt sağıp bırakın. Ne istediğinizi kayınvalidenize tatlı bir dille, onu da incitmeden anlatın. Bebeğinize bakacak, hakkı ödenmez. Kendinizi onun yerine koyun.
Sonrası kolaylaşır.
Yoğurtlarınıza gelince bebeğiniz seviyorsa bu yoğurtlardan vermenizde sakınca yok.
Zaman zaman bebekler anneleri bakarken de tıkanabilirler. Yaptığınız hayat kurtarma manevrasını babaanneye de tarif edin. Gerektiğinde o da müdahele edebilsin. Babaanneyi mümkün olduğunca sevecen bir dille bilgilendirin. Herşeyin başı iyi niyet ve gayrettir.
Size ve kayınvalidenize kolaylıklar diliyorum.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2019