Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN aşılar
iyi günler benim 3 aylık bir oğlum var çocuğumun genel kontrollerini yapan bir tane doktorumuz var doktorumuz bize bir aşı takvimi yazdı aşılardan birisi rota aşısı çevremizde 6 7 aylık bir bebek daha var onun doktoru farklı ve o çocuğa rota aşısı vermemiş benim oğlum kreşe gitmiyor evde bizzat kendim bakıyorum annem emekli hemşire ve şuan için onunla birlikte kalıyoruz ve aynı zamanda doktorumuz bize çocuk evde bakılacak diye pnomokok aşısını 2 yaşında tek doz verdi bu konudaki önerilerinizi yazarsanız çok teşekkür ederim iyi çalışmalar
 
CEVAP Aşılar ile ilgli.
Özel aşılar ile ilgili olarak bir zorunluluk yok. İsteğe bağlı uygulamalar söz konusu.
Rotavirus aşısı da, ülkemizde son bir yılda uygulanmaya başlanan bir virus aşısı. Bu virus bazen ciddi akut ishal salgınlarına neden olabiliyor ve ilk bir yaştaki çocukları daha çok etkiliyor. Ancak dediğim gibi henüz yeni bir aşı ve ülkemizde hakkında oluşmuş net bir uygulama kararlılığı bilgisi yok. Belki de sizin doktorunuz da bu net olmama durumunu izliyor olabilir.

Pnömokok aşınıza gelince 2 aylıktan itibaren uygulanan bir formu daha var ama 6 aylıktan önce başlandığında toplam 4 doz yapılıyor ve biraz pahalıya geliyor. Tam olarak bilemiyorum ama 100 ytl\'nin üzerinde bir tanesi. Tabii ne kadar erken aşılanılırsa bebek o kadar erken bu bakteriye karşı bağışıklanmış oluyor. O da ayrı. 2 yaşından sonra yapılanı ise tek doz uygulanıyor ve daha hesaplı.

Özel aşılar konusunda doktorunuz bilgi verir, uygulanması kararını ise sizler verirsiniz. Eğer bebek doktorunuzun da dediği gibi daha konunaklı bir ortamda bakılıyorsa enfeksiyon ihtimali azalabilir. Ama bu bir güvence değildir. Sanırım doktorunuz hem bebeğinizi hem sizi düşünüyor. Karar sizin . Bebeğinizi sağlıkla büyütmeniz dileğiyle.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021