Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN sorumu tekrar soruyorum...
iyi gunler .. oncelikle ozur diliyorum sizden sorumu sorarken aciklayici bir sekilde yazmadigim için.....23 aylik kızımın kilo eksikligi ve istahsizlik sebebiyle(9000gr)

doktora goturdum colyak testinden, bagirsaktaki emilime, kaka testine,idrar testi buyume hormonları, kemik dansitesi herseye bakilmasina ragmen hiçbirsey bulunamamişti.bir tek midesine bakilmamişti.gecen hafta midesinin elektrogastrografik calişması yapildi bilg. uzerinde ve mide kasilmasinin yuzde 25 lere dustugu ritminin bozuldugu saptandi.bunun uzerine debridat adli surubu gunde 3 defa yemekten 30dk once vermemizi istedi doktor hanim.

mide tembellgi var bosaltamiyor midesini dedi. mide tembelligi nedir bu denli istahsizliga ve kilo eksikligine sebep olur mu biraz aciklar misiniz.
 
CEVAP Elektorgastrografi ve Mide Tembelliği
Kızınızın kilo eksikliği ile ilgili doktorunuz gerçekten çok araştırma yapmış. Ve bu araştırmalar çok klinikte bulunmayan elektrogastrografik çalışmalara kadar sürdürülmüş. Bu durumda bana söyleyecek fazla bir öneri kalmıyor. Doktorunuzun önerisi doğrultusunda verilen ilacınızı kullanmanızı öneririm.

Ancak yine de benim de bazen inatçılığım tutuyor. Aklıma takılıp da cevabını muhtemelen sizi tetkik eden meslektaşımın bildiği soruları sormadan edemeyeceğim.

Sanırım siz çalışıyorsunuz.
23 aylık kızınıza kim bakıyor?
Kızınız sabah gece uykusundan saat kaçta uyanıyor?
Beslenme öğünlerinin saatleri neler? Hangi saatte neyi ne kadar yiyor?
Gün içindeki aktivitesi nasıl? Yani gününü nasıl geçiriyor?
Gün içinde uyuyor mu?
Gece uykusuna saat kaçta yatıyor?

Ve günlük beslenme listesi ile kalori hesaplaması yapıldı mı?
İlacınızı kullanmaya başladığından beri geçen sürede beslenme davranışında bir değişiklik gözlendi mi?
Yine yazarsanız sevinirim.
Sağlıklı günler, iyi bayramlar diliyorum.

Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021