Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN alerji
sağlıklı günler diliyorum size bizlere yardımcı olduğunuz için çok teşekür ederiz.özellikle ilk bebeği olan tecrübesiz anneler için çok güzel bir site yapmışsınız.benim sorum bebeğim 6,5 aylık biz kahvaltıya başladık kahvaltıda 150ml (aptamil2) biberon mamasının içine 1 tatlı kaşığı pekmez ile çok iyi kaynatılmış yumurta sarırından 1 çay kaşığı ile başlayıp azar azar artırıyorum ertesi gün yumurta sarısı yerine labne tam yağlı peynir koyoyorum.birde gün içinde sebze çorbası yoğurt anne sütü biberon maması veriyoz.fakat bebeğimde karnında kırmızılık oluştu altını temizlek için açtiğimda kendisi kaşıyarak karnını kıpkırmızı yapıyo iyice vucutunun başka biyerinde yok.yumurtayı kestim o yapar diye düşündüm.sizce doğrumu.test ettirmem gereklimi.Birde 1 ml multitabs damla ile10 damla kan damlası içiyo hergün.Sizce başka alrjen ne yapar ne yapmam gerekli Bizi aydınlattığınız için şimdiden teşekürler
 
CEVAP Allerji konusu
Bebeğinizi besleme konusundaki davranışlarınız gayet güzel. Yaptıklarınız kahvaltınız, gün içindeki diğer öğünleriyle ilgli söyledikleriniz de bizim önerdiğimiz gibi. Multitabs ve demir damlanız da doğru dozda.

Bebeğinizin karnındaki kırmızılık hakkındaki yorumlarınız da doğru olabilir belki. Ama öncelikle bu kırmızılıkların tanımlanması, allerjye bağlı olup olmadığını belirlenmesi gerekir. Bebeğin karnındaki kırmızılıkların ve altını açınca onu açtığınızda karnını kaşımaya başlamasının nedenini dilerseniz onu bir doktora göstererek onun değerlendirmesini alın. Başka bir neden de söz konusu olabilir.

Size önerim bebeğin karnındaki kızarık ve kaşıntı şikayeti nedeniyle onu bir hekime gösterin. O bebeği görüp muayene ettikten sonra size gerekli önerilerde bulunacaktır.

Geçmiş olsun dileklerimle.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021