Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN İştahsızlık
Oğlum 01.04.2004 doğumlu boyu 96 cm.Kilosu 15 kg.Çok iştahsız şuana kadar acıktım kelimesini kendisinden hiç duymadım.Hiç acıkmıyor.Yemek öğünlerinde zorla yemek yediriyorum.Sürekli solunum yolları hastalıkları yaşıyoruz.Bronşit gibi.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
 
CEVAP İştahsızlık

Oğlunuzun kilo ve boyu yaşına göre beklenen değerlerde.

Bu güne kadar hiç acıktım dememesi ile tam da istene kilo ve boyda. Bu doktorlar böyledir. Değil mi. Bazen sizi anlamıyorlar hissine kapılırsınız. Yok biz sizi anlarız da sizin beklentilerinizi normalize etmeyi başarmayı amaçlarken bazen biraz zorlanırız.

Yine de bir annenin çocuğu ile ilgili şikayetinin olması o çocuğun incelenmesi, muayene edilip gerekirse tahliller istenmesi için yeterli bir sebeptir.

3.5 yaşında normal kilo ve boydaki bir çocuğun hiç acıktım dememesinin altındaki nedenleri araştırırken öncelikle organik bir hastalık var mı, yok mu diye bakarız.

Mesela anemisi(kansızlık) var mı?
Gizli bir enfeksiyonu (kronik geniz akıntısı, kronik farenjiti, kronik nezlesi, gizli idrar yolu enfeksiyonu, barsak paraziti) var mı?
Burun ve geniz tıkanıklığı var mı?

Sürekli solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor olmanız da şüpheleri burun ve genize yönlendiriyor. Geniz eti büyümesi ya da sık tekrar eden bademcik iltihabı olan çocuklar hem iştahsız olur hem de sık solunum yolu enfeksiyonu geçirirler.

Şimdi size önce kansızlık, gizli enfeksiyonlar ve solunum hastalıkları nedeniyle bir çocuk hekimi muayenesi; sık solunum yolu enfeksiyonu ve iştahsızlığını açıklamak üzere bir KBB hekimi muayenesi öneriyorum. Sonuçları yine bildirirseniz birlikte değerlendirmiş oluruz.
Sağlık dileklerimle.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021