Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN yatağını ayırmak
Ve son sorum:)

bebeğin annesiyle yatması konusunda uzmanların farklı görüşleri var son yıllarda. Siz ne dersiniz, 18 aylık çocuk artık anne baba yatağından uzaklaştırılmalı mıdır?Benim oğlum yanında biriyle uyuduğunda çok daha derin ve iyi uyuyor. Yanlız uyursa yada yanından kalktığımızda 10 kere uyanıyor nerdeyse...Ben de daha iyi uyusun ve üstünü açıp üşümesin diye ayırmaya kıyamıyorum .Hata mı yapıyorum?
 
CEVAP Yatak Ayırma.
Çocuklar adeta dalından kopmak istemeyen meyvalara benzerler. Anneleri onların dalları onlar da o dalın meyveleri gibidir. Hele bir de koparılma tehtidi algılarlarsa o dala daha sıkı sıkıya tutunmaya çalışırlar. Çalışıyor olmanız işte bu tehtid anlamını taşıyor. Onu bırakıp bırakıp hergün gitmenize tahammüledemyior. Tabii gece olunca da sizden ayrı kalmak istemiyordur.
Evet bazen çocukların anneleriyle ya da babalarıyla yatmalarına müsmaha gösterilmesinde sakınca olmadığı söylenir. Ama buc süre uzadıkça onu ayırmak zorlaşabilir.
Ben çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda uzmanım. İşin en doğru önerilerini verecek olan ise çocuk davranış ve ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanıdır. Yani çocuk psikiatristidir. Benim çocuk heikimi olarak görüşüm ise çocuğunuza olan sevgi ve bağlılığınızı ona gün içinde yeterince hissettirirseniz gece siz yanında olmadan da huzurla uyur. Yeter ki anne ve babasının daimi varlığı, sıcaklığına olan inancı sarsılmasın. Bu güven biraz trvmatize olursa çocuk kaç yaşında olursa olsun bazı davranış değişiklikleri ile kendini iyi hissetmediğini, korktuğunu gösterir.
Bir önceki sorunuza da önerdiğim gibi busorunuz için de aynı şeyi önereceğim: İşin uzmanından(çocuk psikiatrisinden) daha geniş ve detaylı, karşılıklı görüşme yöntemiyle yardım almalısınız.

Size kolaylık, bol gayret ve sağlık diliyorum.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021