Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN iştahsız yutmayan cocuk
Öncelikle böyle faydalı bir site kurdugunuz için tesekkur ederim Benim 3 yasında bir erkek cocugum var 2,5 yasına kadar corbasına ekmek katarak verdim şimdi katı gıdaları ve çorbayı yutmuyor , pilav ve makarnayı agzında bekletip saatlerce duruyor hic bir sey yemeyi sevmiyor sadece sabah ve aksam 1 bardak süt içiyor baska bir sey yemiyor lütfen bana bir cevap verin cok caresiz durumdayım
 
CEVAP İştah sorunu.
Yemek davranışının oluşturulması için 2 -5 yaş arası en zor ve en önemli zamandır. Bu yaşta çocuklara istekleri dışındaki yiyecekleri kabul ettirmek kolay olmaz. Sadece hoşlandıkları yiyecekleri yemek isterler. Böyle olunca anneler bazen gerekli besinleri onlara vermekte başarısız kalabilirler.
Ben böyle durumlarda mümkün olduğunca taviz verilmemesine gayret edilmesini öneriyorum. Beslenme zamanlarını, öğün saatlerini belirleyin ve o saatlerde çocuğun ne yemesini istiyorsanız onları hazırlayın. Ve çğün saatinden önce midesini aldatacak, avutacak herhangi birşey vermemeye çalışın. Öğününde ona hazırladığınız kahvaltıyı, yemeği ona yedirmek için iyi taktik sahibi olun. Yemediği zaman çok ısrarcı veya yalvaran ya da bağırıp çağıran tutumlar göstermeyin. Usulca tartışmadan yemeğini kaldırın. Bir dahaki öğüne kadar mümkün olduğunca birşeyler vermeden sabır edin. Gerekirse bir dahaki öğünü bir saat öne alın. ama o üzülmesin diye yemesini istemediğiniz şeyleri vermeyin.

Sabah ve akşam birer bardak süt içiyor olması onu tok hissettiyordur. Ama beslenmesi için yeterli olmayabilir. Genelde bir günde 400 ml sütü geçmeyin deriz. Çünkü bu iştahsızlığa yol açar, kansızlık yapar. Böyle olunca da iştahsızlık gelişir. oğlunuzda da kansızlık olabilir mi? Dilerseniz onu bir çocuk hekimne götürerek hem genel olarak hem de bu açıdan bir muayene ettiriniz. Karşılıklı görüşme ve muayeneden muhakkak bir fayda sağlarsınız.
Kolaylıklar ve sağlıklı günler diliyorum.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021