Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN oğlum yemek yemiyor
sizi meşgul ettiğim için özür dilerim amam oğlum hiç bir şey yemek istemiyor açıklamam gerekirse olum doğumdan itibaren 2 ay emdi 2aydan sonra emmeyide bıraktı kaç çeşit mama denedik yemedi bizde pompa ile sütümü sağıp kaşikla içirdim bu dönem 2ay kadar sürdü daha sonra tekrar emmeye başladı 18 aylık olana kadar emdi ama bu arada ne verdiysek yemedi tediğinide geri çıkardı zayıf bir bebeklik geçirdik emdiği için yemiyor dediler bende sütten kestim amabu zaman içinde kayseride ve burda ğitmediğimiz doktor kalmadı hepsi saglıklı oldugunu söyledi kan tahlilleri idrar tahlili ultrasyon çekildi hiç bir sorun çıkmadı polivit vimin c ferrum ve buna benzer bir çok vitamin ilaçlarıkullandık amam hiç bişey fayda etmedi oğlum şu an tam 4 yaşını doldurdu buğün itibariyle boyu 105cm kilo 16,5 halen 1hfta hiç bieşey vermesek istemiyor hep zorla korkutarak vaatlerle çok az yiyor yaşıtları 19,20 kilo ama bizimki zayıfliktamı bilmiyorum hep ğüçsüz dermansız ve bunula beraber çok hırçın hiç söz dinlemeyen çok init hep kendi istediği olsun isteyen bir çocuk yakın çevremiz bile çok yadırgıyor bazıları psikoloğa ğötürmemi söylüyor bir faydası olurmu alakası varmı lütfen bana acil cevap yazarmısınız şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar
 
CEVAP Yemek yememe
Zeynep hanım çocuğunuz 4 yaş için normal kiloda, ve boyda. Ama 19- 20 kilo 4 yaş için ideal kilo değil. Beklenen normal kilo 16 kg.
Sofraya oturduklarınsa siz sanıyorsunuz ki sizinle aynı miktarı yemeliler. Böyle birşey mümkün değil. Bir defa midelerinin hacmi küçük. Ayrıca günlük almaları gereken kalori miktarı yetişkinlerden az. Sanıyorum çevrenin etkisi biraz oluyor sizde. Bir psikiatriste gitmenizin hiç bir zararı olmaz. Bilakis bir uzman ile dertleşmiş olursunuz.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021