Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN uykusuzluk
BİR YAŞINDA KIZIM VAR UYKU SOUNU YAŞIYOR ÖZELİKLE GECELERİ UYUMUYOR NE YAPSAKTA UYUTAMIYORUZ
 
CEVAP Uyku sorunu ve kabuslar.
Henüz konuşarak dertlerini anlatamadıkları yaşlarda iken küçük çocuklar ve bebeklerin yaşamış olduğu huzursuzluk şeklindeki sorunları anne babaları çözmekte çok zorlanırlar. Dili yok ki derdi nedir söylesin. ama kızınızıda yaşadığınız gibi uyku sorunlarında dili olsa da derdinin ne olduğunu o da hemen söyleyemez. Uykuya dalma güçlükleri ve gece sık uyanıp korku ve ağlama nöbetlerinin çok azının organik nedenleri vardır. Bu nedenler :
- Karın ağrıları
- Kulak ağrıları
- Diş ağrıları gibi ağrılı durumlar.
- Anemiye bağlı genel huysuzluk hali
- Acıkıyor olup bunun nedenini uykulu haliyle çözememesi ve verilse bile yememesi.
gibi durumlar olabilir. Bunu dışındaki nedenler psikolojik nedenlerdir. Ve çözümü için öncelikle anne ve babanın katılımları gerekir.
Size önerim: Öncelikle onu yukarda saydığım nedenler açısından muayene ettirmeniz. Karnın ağrıtacak gizli bir idrar yolu enfeksiyonu, barsak paraziti gibi bir sorunu olmadığının yanısıra kulaklarında ve dişlerinde bir sorunu olup olmadığını, doktorunuzun anemi düşünmediğini belirlemeniz. Eğer bu şekilde bir organik sorunu yoksa yalnız uyamaktan korkuyor olabileceğini ve durumu düzelesiye kadar onu uyutasıya kadar yanında kalmanız, uyurken de sizden uzakta bırakmamanız uygun olur. Ağladığında ne olursa olsun hemen yanına gitmeniz gerekir. Yalnız bırakmanız istediğiniz sonucun tam tersi etkiye neden olur. Daha çok korkar ve korkulu uyanmaları artar. Dilerseniz bir haftalık bir uyku-uyanma, günlük aktivite, beslenme durumu ve uyku saati geldiğinde onun yaptıklarıyla sizin onun bu davranışlarına tepkinizin nasıl olduğunu listeleyin. Ve bana tekrar yazın. Huzurlu uykular diliyorum.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021