Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN gaz sancısı
yaklaşık 4 haftalık bebeğimizde çok fazla gaz sancısı var doktora da gittik ama ilk 3 ay geçmeyebilir dedi.daha önce yanıtladığınız bir soruda ki önerilerinizden başka ne yapabiliriz.damla da kullandık ama pek etkili olmadı.internette bazı masaj hareketleri önermişler bunun etkisi olur mu siz ne önerirsiniz.

 
CEVAP Gaz sancıları
Gerçekten de birkaçaylık bir bebeğin gaz sancısı çekerkenki halini bilenler ve onu geçirmek zorunda olanlar bu basit, hiç de kötü bir sonucu olmayan sorunun nasıl bir dert olduğunu bilebilirler. O sırada adeta hiç geçmeyecekmiş gibi görünür.
Çok sık yaşanan bir sorun olduğu için çok çeşitli önerilerle karşılaşmanız doğal.
İlk dört ay bebeğin kendikendine hareketlerinin azlığı, sindirim sisteminden salgılanan enzimlerin yetersizliği, emme işlevinde anne ve bebe arasındaki uyuşmazlıklar ve anlaşmazlıklar nedeniyle gaz sorunu ile karşılaşmak daha kolay.
Gaz sancıları için en çok önerdiğimiz masaj emzirme sonrası bebeğin başının annenin omuzuna konularak bebeğin sırtının hafif hafif sıvazlanması masajıdır. İnternetteki masaj sayfalarını görmediğim için sizin sormak istediğiniz masajlar nasıl bilmiyorum. Ama demin tarif ettiğim gaz çıkarma masajı çeşitli şekillerde variasyonlandırılabilir.
Benimbir diğer önerim ise gaz oluştuktan sonra değil de oluşacağından eminmiş gibi hareket ederek tedbirler almanız. Bunu için annenin bebeğini doğru emzirme tekniğine göre emzirmesidir.
Emzirirken rahat olmasıdır. Sıkıntı-stress duyarak emzirmemesi gerekir. Her emzirme işleminden sonra mutlaka bebeğin gazının çıkartılmasıdır.
Eğer bu tedbirler düzenli olarak uygulanırsa gittikçe gaz sancıları azalacaktır.Bebeğinize ve size huzurlu günler dilerim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021