Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN kızımın uyku sorunu
sıze daha önce sinirli kızımdan bahsetmiştim 10 gün sonra 6 aylık olacak kılo 7 emme sorunu vardı birde uyku sorunu uykusu var gözlerini kışıyor ama birtürlü dalamıyor önceleri yine zorla uyutuyordum 1 saatten fazla uyuyordun şimdi hic uyumuyor aglatarak uyutuyorum 15 dk yada yarım saat uyuyor geceleri sorun yok emiyo tekrar uyuyor muayene oldu bır sorun yok doymadığı içinmi acaba dedik ek mama verdk almadı kakası düzenli 2 bazen 3 kez yapıyor aglatarak zorla uyutttugum için ileride aramızdaki ilişkiyi etkilemesinden korkuyorum ne yamalıylm lütfen yerdım edin hemen cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.
 
CEVAP Uykuya dalma zorluğu
Evet. Dönüp önceki mesajınızı okudum. O zaman 4.5 aylıkmış. Ve o zaman da onun sinirli halinden bahsetmişsiniz. Muayene edilmesini önermişim. Muayene de ettirmişsiniz ve doktor muayenede bir sorun olmadığını söylemiş.
Ben yine de soracağım.
Kulakları muayene edildi mi?
İdrar tahlili ve kültürü yapıldı mı?
Pişik gibi bir sorunu var mı?
Kansızlık, demir eksikliği gibi bir bulgusu var mı?

Eğer saydığım bu sorunlar da çek edildi ve bir olumsuzluk tesbit edilemediyse kızınızı bebek ve çocuklarda % 10 oranında görülen uyku sorunu yaşayanlar grubuna dahil etmek gerekecek.
Bir de sorunuzda net olmayan konu bu uykuya dalma sorunu gündüz uykularında mı yaşanıyor, gece uykularında mı; yoksa mütemadiyen mi?
Size tekrar mesaj yazma işi çıkardım sanırım. Ama telaşlanmayın. Her çocukta dönem dönem bu ya da buna benzer sorunlar yaşanabilir. Ve hemen hemen hepsi bir süre sonra düzelir. Annelik zor zanaat. Her şey yolunda gidince tadına kolay varılır. Size her halikarda sabırlı, sevecen, sakin olmak düşüyor. Başvuru kaynaklarımız böyle sorunlar için der ki bazen anne-babanın gerginliği sebep olabilir. Ciddi bir sorun olduğunda uykuya dalma dışındaki saatlerde de bazı olumsuz işaretlerin olmasını bekleriz. Bebekler bazen sizin stresinizi hissederler. Ve bundan rahatsız olurlar.
Yeniden yazarsanız sorularınızı cevaplamaya yavaş yavaş da olsa devam edeceğim. Sağlıklı ve huzurlu günlere kavuşmanızı diliyorum.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021