Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN 2 yaşındaki oğlum
Sayın : Doktor Hnm

28 aylık oğlumda astım raharsızlığı var şuan günlük bir fısfıs birde sıkışınca vemtolin ağız fısfısı varoğlum 3 gündür öksürüyor ama gündüz 1 veya 2 ama gece hırıltılı bir öksürük sesde sanki soğuk su içimişde ses kısılma belirtisi var şuanda bana bu konuda yardıncı olurmusunuzoğluma şuan sekrol ve ventolinin şurubunu kullanıyorum

öksürürken tıkanırsa ventolin fısfısı sıkıyorum

ilginize teşekkür ederim

 
CEVAP Astım ve solunum yolu enfeksiyonları.
Sorunuza yoğun çalışma nedeniyle cevap yazmakta geciktiğim için üzgünüm. 28 aylık oğlunuz çok küçük yaşata astım tanısı almış. Geçmiş olmasını diliyorum. Ben cevap yazasıya kadar siz doktora gidip tedavi almış olmalısınız. Zamanında yanıt yazsaydım yine size hemen onu bir doktorun muayene etmesini sağlamanızı önerecektim. Şikayetlerinizde öksürük gece hırıltısı yanında sesinde kısıklık olması bana, yeni gelişmiş bir larinks ve trakea enfeksiyonunu düşündürdü. Bu mevsimde bizim de günlük çalışma hayatımızda sık gördüğümüz “akut laringo trakeo bronşit” halinde bu şekilde ses kısıklığı olabiliyor. Tedavisi ise olgunun muayenesi sonrası muayene bulguları ile şekilleniyor. Gecikmiş yanıtım nedeniyle eğer tedavi almadıysanız, yeni durumuna göre davranmanızı, şikayetler hala devam ediyorsa muayeneye gitmenizi öneriyorum. Geçmiş olması dileklerimle.
Not: 28 aylıkken ağızdan kullanılan inhale ilaçları kullanmanız güç olabilir. Küçük bir makine ve maske yardımı ile kullanılan nebulize formda astım ilaçlarını kullanmanız oğlunuzun yaşı nedeniyle daha etkili olabilir. Bunu doktorunuza sormanızı öneririm.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021