Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN soru
merhaba benim kızım hiç yemek yemıyor şu anda iki yaşında on yedi aylıkken 8,500kg dı ve hem bogaz enfeksiyonu hem gelişim geriliginden hastaneye yattık orda prakten diye ilaç verildi iştahi için ve kilo alması için fantomalt mama veridi 4 kutu kullandım 10kg oldu kızım ama yemediğinden olsa gerek yine hastalandı 3defa yine yattık pensilin alerjisi oldugundan dolayı her enfeksiyonda yatıyorduk astım bronşitde varbu sefer dr pedia sure diye mama verdi 4kutuda ondan kullandım su anda 11kg ama yine yemiyorbugün başka bir doktra götürdüm anemisi normal çıktı.ama yine yemiyor.doktor zingo,prakten,supravit diye şurup verdi bunları kullaqnmalımıyım bukadar kullandığım şeyden sonra korkuyorum ama normale gelmişken tekrar kilo vermesi,nden endişeliyim.bu y6azdığım ilaçları kullanmalımıyım açıkçası korkuyorum ne yapmalıyım
 
CEVAP İştah ve yemek zorlukları
İştah ve yeme bozuklukları çocuklarda en yaygın sorunlardan biri. Çocuğun yememesi anne babaları en çok üzen ve korkutan davranış şekillerinden birisi.
Muhtemelen bu iştahsızlık sorununuz nedeniyle kilo almanız biraz yavaş olmuş. Ama 2 yaşında bir kız için 11 kilo olmak çok da kötü değil. 2 yaşında bir kız çocuğu için normal değerler 9.5 kg – 15 kg. Şimdiye kadar onun yeme sorunu ile ilgili çok sorunlar yaşamışsınız. Madem ki bir de doktor tarafından muayene edildiniz ve doktorunuz bu ilaçları verdi. Onun önerdiği miktarlarda ve sürede kullanmanızı öneririm.
Ama dikkatimi çeken bir şeyi de söylemeden geçemeyeceğim. Sorununuzun nedeni ya da nedenleriyle ilgili bir cümle seçemedim mesajınızda. Kontrole gittiğinizde bu konuda doktorunuzla görüşmenizi öneririm.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021