Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN böbrek taşı
Cevabınız için teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak kızım 14 aylık ,voiding testinde reflüye ratlandı.Artı olarak da 3mm lik bir böbrek taşımız çıktı.Tedavisi çok zor olurmu,kalıcı bir şey olurmu?Çok soru sordum ama çok endişeliyim beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
 
CEVAP Böbrek Taşı
Bir süredir günlük çaılşma tempomun hızlanması ve yoğun nöbetlerim nedeniyle bilgisayarımın başına oturamadım. Bu nedenle soruları yanıtlayamadım. Bundan dolayı çok rahatsızım. Sizleri beklettiğim için çok üzgünüm.
Siz de bir süredir kızınızın böbrek rahatıslığı nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyorsunuz. Sonunda karşınıza bir de böbrek taşı çıktı.
Evet bunlar kızınızın sağlığını ilgilendiren önemli sorunlar. Keşke hiç olmazsa çocuklar hastalıklardan muaf olsalar. Ama sorununuzun iyi tarafından bakmayı bilmek lazım. Bu rüt rahatsızlıklar ne kadar erken farkedilirlerse tedavisi ve önlem alınması o kadar kolaylaşır.
Kızınızın böbreğindeki taşın çapı oldukça küçük. Kendiliğinden mesaneye düşmesi mümkün. Eğer mesaneye düşerse idrarla atıla da bilir. Büyümemesi için idrar yolu enfeksiyonlarından korunması lazım. Ben yine size cevap yazmakta geciktim. Sanırım taşınızın akıbeti ile ilgili onu takib eden doktoru size gerekli bilgileri vermiştir.
En doğru açıklamayı onu muayene eden ve filmlerini gören doktorun vermesi en uygun olandır. Aklınızda kalan sorunları yine yazabilirsiniz.
Kızınızın sağlık haberleri ile görüşmek dileğiyle.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021