Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN popo kasinmasi
iyi günler ben almanyadan yaziyorum benim kizimin durmadan poposu kasiniyo ayrica poposu kirmizi noktalar ve ve hep kizariyoburdaki cocuk doktoru bir care bulamadi kizim kasininca yanlamasina yere yatiyo ve bacagini sürtüyo öyle yapincada yüzü falan kizariyo ve terliyo bana yardimci olabilirseniz sevinirim.tesekkürler
 
CEVAP Haz reaksiyonları
Kızınızın durmadan poposunda kaşıntı olduğunu ve poposunda kırmızı noktalar ve kızarıklıklar olduğunu ve çocuk doktorunun bir çare bulamadığını yazmışsınız. Bu durumda kızınızı doktor muayene etmiş ve herhangi bir enfeksiyon, cilt mukoza hastalığı ekarte edilmiş olabilir diye düşünüyorum. Kızınızın yaşını ve şikayetin süresini yazmamışsınız. Eğer yapıldıysa idrar tahlili ya da başka tahlil ver mı belirtmemişsiniz. Bu bilgiler sorununuzu yorumlamama yardımcı olurdu. Eğer varsa bu şekilde tahlilleriniz yine bana yazınız.
Ancak kızınızın kaşınma sırasında yanlamasına yere yatıp bacağını sürtmesi ve bu sırada kızarıp terlemesi akla bebeklik ve çocukluk çağı haz reaksiyonları denilen kavram akla geliyor. Poposundaki kırmızı noktalar ve kızarıklıklar da bu kaşıntıya bağlı olarak ortaya çıkıyor olabilir. Haz reaksiyonları beş yaş altı çocuklarda, daha çok kızlarda görülen "tik" tarzı davranışlardır. Bilinçli yapılmaz. Genellikle ilgi yoksunluğu olan çocuklarda ortaya çıkar. Çocukların böyle bir davranışı olması nedeniyle bize başvuran aileleri çocukta genital bölgede herhangi bir sorun veya idrar yolu enfeksiyonu, kıl kurdu gibi bir problem tesbit edemiyorsak ve çocuğun kaşıntısı haz reaksiyonları için tipik davranışlar şeklindeyse pediatrist olarak biz çocuk psikiatristine yönlendiririz. Çünkü çocukluk çağı haz reaksiyonları denilen bu sorun dahili bir hastalık değil; geçici, kalıcı tesirleri olmayan bir davranışsal sorundur. Çocuk psikiatristine yönlendirmekten kastımız çocukluk haz reaksiyonu (masturbasyonu) olan her çocukta anne ve babasına verilecek tavsiyeler farklı farklıdır. Eğer bulunduğunuz yerde böyle bir yardım alamıyorsanız o vakit size bu konuda daha ayrıntılı bilgi vermeye çalışırım. Geçmiş olsun der sağlıklı günler dilerim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021