Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN bademcik- geniz eti ameliyatı
Bademcik ve genzi eti problemi olan oglum için ameliyat gunu aldık. Kısaca bilgi verirmisiniz? Ne kadar surede iyileşir. Komplikasyonu varmıdır?
 
CEVAP Kbb hekiminizle de konuşmalısınız.
Bademcik geniz eti probleminin operasyonu ve operasyon sonrası ile ilgili bilgi istiyorsunuz sanırım. Ben öyle anladım. Ama ben pediatristim. Bu yüzden oparasyon ile ilgili bilgi vermem uygun olmaz. Çünkü bu benim yaptığım bir iş değil. KBB uzmanlık alanına giren bir iş.
Ancak yine de bu konuda kısa ve genel bilgi verebilirim.
Bedemcikler ve geniz eti denilen lenf bezleri özellikle çocukluk çağında büyürler. Büyüdüklerinde solunum ve beslenme yolunun giriş kısmını kapatarak solunum ve beslenme fizyolojisini bozarlar. Burun solunumu yerine ağız solunum yapan çocuklarda sık enfeksiyon, orta kulak enfeksiyonları, rahat nefes alamamaktan çabuk yorulma ve beslenme zorluğundan dolayı kilo alamama, gelişememe gibi olumsuz sonuçlara gidilir. Böyle durumlarda bazen sadece geniz eti bazen de duruma göre bademcikler de alınabilir.
Operasyon genellikle elektif bir operasyon (yani acil olmayıp planlanan bir ameliyat) olduğu için hertür kontrol (kanama-pıhtılaşma testleri, halihazırda bir enfeksiyon hali olmamasının sağlanması, kan sayımı gibi) yapılarak hazırlanılıp tedbirler alınır. Kısa süren işlemlerdir. Ve operasyon sonrası iyileşme de genellikle bir hafta 10 günde olur. 3- 4 haftada tamamen iyileşmiş olurlar.
Komplikasyon riski hemen her operasyonda vardır. Ama elektif operasyonların riskleri minimale indirgenebilir. Bu konuları oğlunuzu operasyona alacak olan hekiminizi zaten size ayrıntılı anlatacaktır.Onunla konuşmanız elbette daha doğru olacaktır.
Şimdiden geçmiş olsun dileklerimi iletirim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021