Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN aşırı terleme ve uyku sorunu
merhabalar benim 7.5 aylık oğlum var.Oğlumda aşırı terleme sorunu var.Uykuda ve günlük hayatında yüzünde ve vücüdunda aşırı terleme oluyor.Bi sorunumuzda uykusuzluk gece uyuttuktan yarım saat sonra aşırı sinir ve ağlama ile uyanıyor.Uyutuyorum fakat tekrar uyanıyor.Diş için osanit bitkisel ilacını veriyorum.aceba gaz sancısımı diye ilacınıda veriyorum.Çocuğumun sorunu yüzünden ben ve babasıda çok yıprandı gecemiz gündüzümüz kalmadı.Oğlumun terleme ve uykusuzluk sorunu neyden kaynaklanıyor olabilir.Ne yapmamızı önerirsiniz.Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

 
CEVAP Sabırla koruk pekmez olur
Cevap yerine soru ile başlıyorum ama.. Bu şikayetleriniz ne kadar süredir oluyor acaba ? Arada sakin uyku uyuyabildiği günler de oluyor mu? Gece ağlayarak huzursuz uyandıktan ne kadar sonra uykuya dönebiliyor? Bu uyanma süreçlerinde o böyle ağlarken siz neler yapabiliyorsunuz? Beraberinde başka şikayetleri de oluyor mu? Beslenme ve gündüz yaşama düzeni nasıl? Ona kim bakıyor? Geçirilmiş herhangi bir hastalığı oldu mu? En son çocuk hekimince ne zaman görüldü? Bu kadar soru yeter sanırım.

Aşırı terleme ve gece huzursuzluğunu bir araya getirdiğimizde aklıma öncelikle kansızlık geliyor. Kansızlıkta her iki sorun da olabilir.
Dier bir sebep gizli idrar yolu enfeksiyonları olabilir. Gece uykuda idrar yaparken ağrı duyabilir. Ya da ağrısı oluduğu için idrarını rahat yapamıyor olabilir.
Kulak ağrıları, diş problemleri kısa süreler şikayetlere neden olur.
Bir de özellikle terlemeleri nedeniyle tiroid ve kardiolojik değerlendirme yapılması birşey kaybettirmez.

Eğer saydığım bu medikal sorunların olmadığını ortaya koyarsak ya da varsa bile tedavi yoluna gittiğimizde de şikayetler devam ediyorsa bu durumda okun ucu ebeveynlerin bebeğe yaklaşımları ile ilgili hatalı iç görülerine döner. Yani sizin ona olan yaklaşım şeklinizi aslında siz doğru zannediyorken aslında bazı farkedemediğiniz yaklaşım hataları yapıyor olabilirsiniz. Bunu size en iyi gösterecek olan kişi bir davranış uzmanı (psikiatrist) olacaktır.
Anacak yine de bazen power nokturna ya da night terror dediğimiz durumlarda bu tür gece ağlamaları hiç bir organik neden bulunamadan görülüz ve zamanla geçer. Bu durumda anne ve babaya engin sabır ve hoşgörü yedeklemesi düşer. Evlat yetiştirmek bazen gerçekten meşakkatli olabiliyor.
Şimdilik bu kadar.. Size sorunun çözümü yönünde kolaylıklar ve bol şefkat, sabır diliyorum. Malum sevgi en etkili ilaç!Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021