Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN demir preparatları
8 aylık erkek bebeğimin dün itibari ile hemoglobin değeri 9.6.dır.

siz demir perparatlarından hangisin önerirsiniz.Ferrosanol dış çıkarken kullanılırsa dişte lekeler yapıyormuş.Doğrumu acaba?Oğluşum 10.400gr

70cm boyunda.Önerdiğiniz ilacın dozunu da yazabilirmisiniz.Teşekkürler.
 
CEVAP Demir Şurupları
Oğlunuzun kilosu ve boyu ayına göre iyi ancak biraz kansız kalmış.
Hızlı gelişme sürecince tekdüze beslenmeden(anne sütü veya biberondan) karışık beslenmeye geçişte bir de onlar teknik olarak imkansızlıklar içindeyken (dişler yok, çiğnemek nasıl oluyor bilemiyorlar, ellerine istedikleri kadar hükmedemiyorlar…) beslenmelerinden dört dörtlük sonuç elde etmek gerçekten zor zanaat.
Bütün anne ve babalara kolaylıklar dilerim.
Biz bebek ve çocuklarda +2 değerlikli demir formulleri içeren preperatları (ilaç türlerini) öneriyoruz. Kullanmayı düşündüğünüz ürün mesela böyledir.
Evet demir ilaçları bilhassa şurup, damla olarak alındığında dişleri boyayabilirler. Bunu önlenmesi de mümkün. Demir şurubu veya damlasını verdikten sonra su içirip dişleri yumuşak bir fırça ile günde iki kez fırçalayabilirsiniz. Olmadı çok küçük dişlerini fırçalayamıyorum diyorsanız tülbent bezi yumuşaklığına temiz bir mendil ile dişlerini silmeye çalışabilirsiniz.
Oldu dişler yine boyandı. Eğer o tolere ettikçe diş fırçalarsanız zamanla bu lekeler gider.
Kansızlığın etkileri çok daha genel- sistemik ve önemli.
Sağlıklı günler dilerim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021