Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN zayıf
iyi günler benim 18 aylık kızım var kilosu 9 kilo . verdigimiz yiyecekleri yemiyor çok fazla ateşi çıkıyor dişleri 4 tane hepsi, diş çıkarmasında çok zorlanıyor, ateşleniyo .şu anda kulak iltihabı oldugunu söyledi doktorlar antibiyotik veriyoruz.başındaki boşluk tam kapanmadı ne yapmamız gerekiyor sizce hoşçakalın kolay gelsin.
 
CEVAP Dişler çıkarken
Gerçekten çocuk olmak da çok zor bir iş. Bir düşünsenize ağzınızda hiç diş olmadan kaç gün herkese gülücükler atabilirsiniz. Ne kadar mutlu olabilirsiniz. Bir de aynı günde bir değil 4 dişinizin birden ağrıdığını düşünün hiç kolay günler geçirmezsiniz.
Bir de tam o köksüz dişler çıkarlarken yardıkları diş etlerinden elinizi sürekli ağrıyan kaşınan karıncalanan diş etlerinize götürdüğünüzü elinizi yıkamak da kimsenin aklına gelmediğini bir düşünün ne olur? E tabii çok kolay mikrop kaparsınız. Bir de bağışıklık sisteminizin de henüz eğitilmemiş askerlerden oluşan bir ordu gibi olduğunu ve kansızlığınız da varsa o orduya ihtiyaç duyduğu iaşeyi gerektiği kadar sevk edemediğinizi düşünün. Mikroplar tabii bayram ediyor böyle bir vücuda ulaştıklarında. Buna bulaş diyoruz. Bu anda yapılabilecek tek şey mikroplarla savaşta o vücuda yardımcı olmak üzere antibiotik kullanmak.
Kilonuz dışındaki bütün sorunlarınız geçici. Bu tür geçici sorunlar kilo almanızı yavaşlatabilir hatta kilo kaybedebilir. Telaşlanmayın, orta kulak enfeksiyonu 1 hafta 10 günde tamamen düzelir, dişleri de bu sürede çıkmış ve ağrısı da ateşi de geçmiş olur. Bu süre geçesiye kadar yemekte zorlanması normal. Biraz daha anlayışla yaklaşın. Sonra besleyici gıdalarınızı hazırlayıp ona sunun. Eğer yine yemekte zorlanıyorsa bir çocuk hekimince muayenesinde fayda vardır.
Başındaki boşluk diyerek kastettiğiniz bıngıldak normal kilo alan ve gelişen çocuklarda 18-24 aya kadar açık kalabilir. Ancak kilo almakta yaşıtlarına göre geri kalan çocuklarda biraz daha geç kapanabilir.
Sağlıklı günler dilerim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021