Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN boğaz iltihaplanması ve iştahsızlık.
Benim 4 yasında oglum var.Her ay duzenlı olaraz bogazları ıltıhaplanıyo.Dogdugundan berı antıbıyotık ıgne artık denemedıgımız bısey yok.Doktorlar normal dıyo.Her ay sısermı bogazlar yAz kıs ama.Kahroluyorum 4 seneden berı boyle ,ne yapmamız gerek.2 aydan berı penadur vuruluyo yıne aynı.

Istahsızlık sorunumuzda var,sade corba makarna,kofte yıyo.Ne yapıcam bana lutfen yol gosterın
 
CEVAP sık boğaz enfeksiyonu ve iştahsızlık geniz eti ve kansızlık.
Çocuklarda sık boğaz enfeksiyonu sorunu ile karşılaştığımızda öyküsünü dinler muayenesini yaparız. Öyküsünde onun enfeksiyona kolay maruz kalıp kalmadığını anlamak isteriz. Mesela kreş gibi kalabalık ortamlarda bulunuyor mu? Eve enfeksiyon taşıyabilecek okula giden kardeşi var mı? Aynı evde yaşayan kişilerden biri boğaz enfeksiyonu yapan bakteri portörü (taşıyıcı) mı? Çocuktan ve aile bireylerinden boğaz kültürü alınabilir. Böyle bir sorunu ekarte ettikten sonra çocuğun muayenesinde solunum yolu normal çalışmasını bozacak bir sorunu var mı? diye bakarız. Mesela büyük bademcikler, burun solumasını bozan geniz eti, çürük dişler veya alerjik bir solunum yolu mukozası.
Bunu da ekarte ettikten sonra bağışıklık sisteminin ve kan değerlerinin (kansızlık önemli bir etkendir) normal çalışıp çalışmadığını kontrol ederiz.
Sık boğaz enfeksiyonu şikayeti yanı sıra iştahsız da olduğunu yazmışsınız. Bu ikisinin bir arada olması geniz eti büyümesi ve anemi sorununu düşündürüyor.
Size önerim bir çocuk hekimine başvurarak bu sorularla birlikte bir muayene istemenizdir.
Sağlıklı günler dilerim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021