Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN soruma cevap
sordugum sorunun cevabını hala alamadım ne zaman cevaplarsınız

 
CEVAP Emziren anneler ve solaryum
Emziren annenin solaryum alıp alamayacağını sormuşsunuz.
Bu durumada emzirme işlevi ile solaryum işlemini karşılaştırmamız gerekiyor.
Solaryum vücudun derisine uygulanır. Ancak deri hücreleri yanısıra bir tür ışıma(radyasyon) yaptığı için deri kan dolaşımındaki hücreleri de etkilemektedir.
Kan dolaşımındaki lenfositleri ve lenfosit alt tiplerini etkilediğini biliyoruz. Lenfositler bağışıklık sisteminin önemli komponentleridir. Ve çok önemli işlevleri vardır. Sadece vücudu enfeksiyonlara karşı korumakla kalmazlar hergün vücudumuzda kansere yol açacak moleküller oluşur ve bu moleküller yüzünden bazı hücreler bu lenfosit tipleri ile tanınır ve öldürülerek yok edilirler. Bunlara naturel killer cell(doğal öldürücü hicreler) deriz. İşte solaryum radyasyonu bu hücrelerin de işlevlerini baskılar. Bunu sonucu vücutta anormal olan hücrelerin yok edilme işlevleri aksar.
Şimdi sorunuzu cevaplayalım:
Emzirmezsek ne olur? diye sorduğumuzda bunun ne kadar önemli bir iş olduğunu, bir bebeğin kaç aylık olursa olsun anne sütüne ne kadar ihtiyacı olduğunu, anne sütünün yerine konulacak hiç bir mamanın tam olarak anne sütünün sağladığı besinsel faktörleri karşılayamayacağı cevabını hepimiz verebiliriz.
Solaryum almazsak ne olur? sorusunun cevabı ise sadece estetik olarak arzulanan bir duruma kavuşulamayacağını söyleyebiliriz. Anneniz solaryumu bu yıl değil de illa istiyorsa ve gerekliyse emzirme süreci sona erdiğinde alırsa en azından bebeğe herhangi bir etkilenim yaptım mı sorusundan kurtulmuş olur.
Elbette ne bizde ne de dünyada emziren annelere solaryumun etkisini kontrol edecek bir araştırma çalışması yok.
Sorunuzun cevabını zamanında verememiş olmaktan da ayrıca üzgünüm.
Sağlıklı günler dilerim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021