Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN beslenme
20 günlük erkek bebek sahibiyiz. Annemizde süt olmasına rağmen bebeğimiz ısrarla emmiyor. Biraz inat ettik mi katılma derecesinde ağlıyor, vazgeçmek zorunda kalıyoruz. Sütü sağarak bebeğe veriyoruz. Biberonla dahi çok zor alıyor. Öyleki bazen 30 cc. lik sütü 1-1,5 saatte veriyoruz. Ayrıca biberonu hiç istemediği zamanlar kaşıkla besliyoruz...Son bir kaç gündür, beslenme tam bir kabus oldu bizim için kesinlikle her yemek bir savaş oluyor. Acaba birşeyleri yanlış mı yapıyoruz bilemiyorum. Beslenme aralıkları yaklaşık 3 saat şeklinde... gaz sancıları da artmış durumda gazını çıkarırken çok zorlanıyor ve ıkınıyor...Bu yazdıklarım endişe edilecek şeyler mi yoksa zamanla geer mi?Teşekkürler
 
CEVAP Emzirme güçlükleri.
Bu mesajı zamanında cevaplayamamış olmaktan dolayı üzgünüm. Taşınma ve teknolojinin imkanlarına zamanlıca kavuşamamaktan dolayı bazı engellerle karşılaştık.

İlk günler emzirme bebeğin ve annenin uyum sağlamakta zorlanması ve ilk bebekleri böyle bir şeyi ilk kez yapıyor olmaları nedeniyle başaramama gibi can sıkıcı durumlarla karşılaşılabilir. Bebek yeterince doymaz ve istediğiniz huzura kavuşamaz, anne baba da bunu sağlayamadıkları için demoralize olurlar.
Ama uyum sorunları genellikle ilk bir haftada hallolur. Anne bebeğe meme vermeyi bebek de memeyi tutup emmeyi öğrenir.
20 günlük bir bebekte memeyle adeta kavga eder gibi bir sorun yaşanması için ya bebeğin emdiği sütte bir sorun olması ya da bebeğin normal olan memeden normal olan sütü emmesinde bir zorluk olması beklenir.
Önerim:
1-Anne sütünün tadına bir bakın, bazen tuzlu olabilir.
2-Bebeğin ağzında emerken ağzının yanmasına- acımasına neden olabilecek pamukçuk gibi bir sorun olup olmadığına bakınız.
Sağlıklı günler dilerim..Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021