Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN çocuk sağlığı
oğlumun yüzünde doğumdan itibaren kızarıklıllar var özllikle ağlayınca belirginleşiyor ve sağ bacak ve sol kolda şişlik var batın ultrasyonu istendi damar ve diğer organlarda bir problem yok doğumsal birşey olabilir dediler ama bize herhangi bir edavi önermediler belki mon tane doktor gezdilk bacağında ve kolunda hissizlik yok şu an 8aylık ve hala belirgin bir şekilde şiş bunun sebebi ve tedavisi yokmu çok üzülüyoruz lütfen yardımcı olun
 
CEVAP Hekimlikte muayene ve hastayı görme gereksinimi
Üzüntünüzü anlıyorum. İşte bizim işimizin zorlaştığı noktalardan birine geldik. Muayenenin yeri, gerekliliği burda çok net olarak karşıma yine çıktı.
Doğumdan itibaren oğlunuzun yüzünde olan kızarıklıkların hemanjom dediğimiz oluşumların olma ihtimali yüksek ama yine de görmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Ne yazık ki benim de burada böyle bir handikapım var. Kimbilir belki ilerde fotoğraflarınızı da görmek mümkün olur.
Kol ve bacaklarındaki şişlikler hakkında ise görmeden, dokunarak muayene etmeden hiç bir şey söyleme hakkım olmaz.
Bir çok sorunu görmeden halletmek, yardımcı olmak mümkün değil, insan sağlığı söz konusu olunca. İnternetten bebeklere teşhis koymak- tedavi yapmak gibi bir amaç gütmediğimi birkez de sizin bu sorunuz sayesinde söylemem gerekti.Benim burda yapamaya çalıştığım ise sizleri doğru yönlendirmekten ibaret.
Size önerim:
Bir çocuk hekimine veya araştırma hastanelerinin çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümlerine başvurmanızdır. Oğlunuzun yüzündeki kızarıklıkları ve kol ve bacaklarındaki şişlikleri görmeleri ne olduklarını ve ne gibi bir yol izlenebileceğini söyleyebilmeleri için yeterli olur diye düşünüyorum.
Umarım ben bu mesajı cevaplayasıya kadar geciktiğim sürede şimdi daha iyi durumdadır.
Sağlıklı günlere kavuşmuş olmanızı dilerim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021