Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN el ayak agız sendromu
3 gun once oglumu 40 derece atesle doktora goturduk bademcıklerınde yogun ıltıhaplanma goruldu ates dusurucu ıgne vurup eve gonderdıler ve antıbıyotık tedavıye basladık ertesı gun vucudunda dokuntuler basladı ve bu sefer el ayak agız sendromu dıye bır hastalık gecırdıgı soylendı antıbıyotıgı kestık cunku bu hastalıkta ilac gereksızmıs bu dogrumu bunun hakkında bılgı almak ıstıyorum ates bıttı ama vucudunda kasıntısız dokuntuler var ve kusmada basladı bunların olması normalm.bu hastalık bulasıcımı tekrarlarmı aynı hastalık olan baska bırınden gecebılırmıSımdıden yanıtınız ıcın tesekkur ederımı
 
CEVAP El-Ayak-Ağız Hastalığı.
El-Ayak ve Ağız Hastalığı denilen durum enfeksiyöz bir sorundur. Ateş yüksekliği ve önce ağızda, yanakların içindeki mukozalarda beliren vziküler(içi su dolu beyaz kabarcıklar) ile karakterizedir. Yanakların içinde başlayan beyaz-gri kabarcıklar dile-damağa dudaklara yayılır. Ağız içi ülserlerle dolar. Ardından eller ve ayaklarda kırmızı renkli deriden hafif kabarık döküntüler çıkar ve bu döküntüler de vezikülleşir. Yani yine eller ve ayaklarda da çok sayıda içi su dolu kabarıkcıklar oluşur. Hasta bebek ise bez bölgesinde de bu lezyonlar çıkabilir. En çok su çiçeğine benzer.
Bu hastalıktan Coxsackie ve enterovirus denilen viruslar sorumludur. Bulaşıcıdır. Tekrarlamasını beklemeyiz. Ne yazık ki viruslara antibiotikler etkili olmuyor. Tedavi şikayetlerin giderilmesi ve yaraların bakımı şeklindedir. Genellikle bir haftada kendikendine geçer gider. Bu hastalığın bazen önemli komplikasyonları olabiliyor. Umarım komplikasyonsuz atlatmışsınızdır.
Yanıtınızı zamanında yazabilmiş olmayı isterdim. Gecikmiş cevaptan dolayı üzgünüm.
Sağlıklı günler dilerim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021