Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim





SORUN kaka problemi
kaka problemi için dr gittik tahlil yaptırdık tahlilde birşey çıkmadı normal dr fitil kullanın dedi fitil kullanıyoruz fitil kullanınca kakası normal 3 4 gün yaptı haftada bir kullanıyoruz alışkanlık yapmaması için dr eğer fitilde olmazssa lağman yaptıralım dedi ama fitille yapıyor cerraha gitmek açıkçası biraz korkutuyor beni daha çok küçük belki ek besinlere geçince düzelir anne sütü veriyorum yani bebeğim rahatsızda olmuyor yani herhangi bir sıkıntı belirtisi yok huzursuzlukta yok birazdaha beklesekçevrem her küçük bebkte olur büyüdükçe düzelir diyolar ama?

 
CEVAP kaka yapma sorunu
Kaka problemi demenizden onun kabız olduğunu anladım.Herhalde ek besinlere geçince düzelir dediğinize göre o 6 aydan küçük. Bebek dışkılamasının normal sınırları günde 3 kere ila 3 günde bir şeklindedir. İlk 4-5 ay içindeki bebeklerde zaman zaman kaka yapmak bir sorun haline gelebilir. Bilhassa kolikler ıkınmalarını ve kakalarını çıkarmalarını zorlaştırır. Karın ağrısı geçtiğinde kakasını kolayca yaparlar.
Sadece anne sütü alıyorken bile böyle sıkıntılar olabilir. Ancak anne sütü yetmeyip de formula mamalarla beslenen bebeklerde kaka yapma zorluklarını daha çok yaşayabilirsiniz. Bu durumda bebeğin biberonuna bir çay kaşığı 0(sıfır) asitli zeytinyağı koymak mümkündür. eğer olmuyor bebek kakasını 3 günden daha fazla zamandır ya da aynı günde bile ikinci kez çıkarmakta zorlanıyorsa rektal uyarı yapılabilir.
Rektal uyarı gliserinli fitiller veya lavmanlarla yapılabilir. Ancak böyle birşey yapmaya karar vermeden önce onun bir doktor tarafından muayene edilmesi öyle seçim yapılması uygun olur.
Sağlıklı günler dilerim.



Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.




EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD



[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]



Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021