Ana Sayfa
Yeni Doğan
Çocuk Sağlığı
Çocuk Şiirleri
Doktora Danış
Soru Ara
Son Cevaplar
Tüm Cevaplar
Sık Sorulanlar
Çocuğu Anlama
İletişim

SORUN yaz aylarında bebeğimin giyimi
bebeğim 5 aylık mersinde yaşıyoruz ve şu an sıcaklık 35 36 larda seyrediyor bebeğimi nasıl giydirebilirim çorap giydirmelimiyim penyelerin altında tekrar atlet fanila giydirmeye gerek varmı banyo durumu nasıl olmalı klima açabilirmiyiz şort ve askılı giydirmek istiyorum hasta olurmu benim ilk bebeğim tam bilemiyorum biraz isilik durumu var niveanın pudrasından kullanıyorum sakıncası varmı biraz kaka problemi var fitil kullanıyoruz haftada bir yarım tane o zaman iyi kullanmadığımız zaman gene yapmıyor ama kabızlık yok anne sütüyle besleniyor kakası cıvık tahlilde yaptırdık birşey çıkmadı sizce fitile devam edelimmi 6. ayda ek besinlere geçince düzelirmi ne yapmalıyız tşkler saygılar.......
 
CEVAP Mersin'inin sıcakları
Bebeğinizin giyimi: Genel kural üşümemesi çin sizden bir kat fazla olarak giydirilmesi önerilir. Ayrıca elleri, kolları, ayakları, bacakları soğuk değilse üşümüyordur. Bu durumda askılı ve şort da giydirebilirsiniz. Mersin'in çok sıcak ve nemli olması nedeniyle yaz aylarında yaşamanın kolay olmadığını duymuştum.

İsilik: Olmuş ise biraz giysileri biraz fazla olabilir.

Klima: Klimaların bebek ve çocuk sağlığına zararlı olmadığını biliyoruz. Ama kullanım hataları her tür cihaz için olduğu gibi klimaların kullanımında da ortaya çıkabilir. Doğru kullanım evlerin ve klimaların teknik özelliklerine bağlı olarak değişir. Bebeğinizi çalışmakta olan klimanın direk olarak karşısında tutmamanızı ve normal oda ısısı olan 20-22 derecenin altına ayarlamamnızı öneririm.

Pudra: Bebeklerde pudrayı eriyebilen ve homojen bir ürün olmaması, gözenekleri kapatarak cilt havalanmasını bozabilmesi nedeniyle önermiyoruz. Pudrayı isilik olması nedeniyle kullanıyordunuz sanıyorum. bunu yerine isilik olmasına yol açacak vücut hararetine yol açmayacak şekilde giydirin ve bebek bakımı için uygun cilt losyonlarını her banyodan sonra kullanabilirsiniz.

Kaka problemi ve fitiller: Mecbur kalmadıkça fitil kullanmamınızı öneririm. Bu soruna yol açabilecek başka tibbi faktörler de olduğu için doğru olan öneri bebeğin görülerek muayenesinden sonra verilebilir. Bir çocuk hekimine ve çocuk cerrahına bu şikayet ile başvurursanız sorununuza çözüm bulacağınızı düşünüyorum.
Sağlıklı günler dilerim.Yasal Uyarı: Cocukdoktoru.Net'in içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. CocukDoktoru.Net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden CocukDoktoru.Net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
EKONOMİK - KALİTELİ - HIZLI - HOSTİNG

- 1000 MB Web Alanı

- 5 GB Bandwidth

- 1 Site Yayını

- Sınırsız POP3 Mail

- Sınırsız Veritabanı

- Sınırsız Sub domain

- Sınırsız Park domain

- Hemen Kurulum

- Günlük Yedekleme

- 7/24 Teknik Destek

- cPanel

- PHP

- MySQL

- Yıllık 8 USD

- 5 Yıllık 40 USD[HOSTİNG SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ]Ana Sayfa | Yeni Üye | Yeni Doğan | Çocuk Sağlığı | Şiirler | Enürezis | Soru Yaz | Soru Ara | Son Cevaplar | Tüm Cevaplar | Çocuğu Anlama |İletişim

© Deniz Web - 2007 - 2021